Skip to main content

Tunned end rahvarohketes kohtades ebamugavalt? Massid, uued olukorrad ja inimesed tekitavad sulle ärevushäire ja paanika? Oled ülitundlik?

Need ei ole enamustele võõrad terminid.

Vaimne heaolu on meie ühiskonnas saamas haruldaseks, kättesaamatuks ja hinnaliseks.

Tänapäeval kogevad väga paljud inimesed ärevushäireid. See on saamas justkui normaalsuseks. Seetõttu on tekkinud ka mitmeid väärarusaame ja müüte vaimsete häirete kohta.

Kuigi ärevus on ärevus, on selle kogejal oma lugu ja läbielamised, mis teevad ärevuse iga inimese puhul väga omanäoliseks ning kannatanule tundub, et see kõik juhtub just ainult temaga.

Ilmselt ei ole see ka lohutav, kui öelda, et seda kogevad paljud ning vahel isegi nii, et nad sellest ise teadlikud polegi.

Ärevus on tegelikult inimesele mõneti vajalik tunne. See käivitab meid tegutsema, aidates avada õigel hetkel suurema ja parima sooritusvõime. See teeb meid üli erksaks ja valvsaks, toob kohale ja aktiveerib sisemise väe. Sageli tabab ärevus meid uutes olukordades, kus kogeme tundmatust ja seostame sellega alateadlikult ohtu. Tundmatus tekitab vajaduse olla üliteadlik kõigest mis toimub, olla väga valvas ja valmis vajadusel ohule reageerima.

Ärevushäire on see, kui inimese aju hakkab seostama ohtu ebaratsionaalsetes kohtades, kus tegelikult ohtu ei ole.

Nii on häiritud inimese igapäevaelu ja tegevused, näiteks autosõit, toidupoe külastamine, vahel isegi päevavalguses liikumine jne.

Kontrolli alt väljunud ärevus võib muutuda eluohtlikuks ja kahjustavaks.

Kontrolli alt väljunud ärevus võimedab ka analüüsimivõimet, mille puhul kasutatakse ka terminit ”ülemõtlemine”. Nii hakkab tugeva analüüsivõimega inimene kasutama seda imelist omadust endale väga hävitavalt.

Millest tekib kontrolli alt väljunud ärevus?

Kui inimene on pikka aega olnud pingeseisundis ja surunud alla oma tõde….

Siis hakkab keha ja alateadvus iseenda eest kaitsma ja iga väiksem asi on ülepinge. Keha reageerib nii, et inimene puhkaks.

Inimese psüühika on muutunud üli kaitsvaks, püüdes teda tegelikult sundima puhkama, rahunema, lõõgastuma ja enda eest hoolitsema.

See on äratuskell, märk, et allasurutud asjad, läbielamised, valusad kogemused, pidevad reetmised, turvatunde puudumine, pidev tõestamine teistele, konflikti olukorrad, endaga rahulolematus, hinnangud ja kriitika – see kõik on kogunenud ning keha ei suuda sellega enam toime tulla.

Inimene vajab nüüd vaimset restarti, puhkust, endaga kontakti taastamist, oma keskme leidmist ja tugevdamist.

Kuigi ärevushäire võib olla väga väga hirmutav ning võib tunduda, et sellest polegi väljapääsu või tundub nagu oleks see justkui isiksuse omadus, millega lihtsalt tuleb leppida, on siiski teadlikult töötades võimalik ärevus väga ruttu hoopis oma väeks ja õnnistuseks keerata.

Tuleks ära tervendada need kahjustused, mis on selle haava põhjustanud ja tekitavad seda ohutunnet ning ärevust.

Samamoodi pöörame tähelepanu tänapäeval levinud terminile – ülitundlikkus. Ülitundlikkus pole iseenesest halb, see võib olla väärtuslik, kui me oskame seda kasutada ja enda jaoks tööle panna.

“ Ma ei saa teistega samas toas magada, ma olen ülitundlik”, see on põgenemine ja sellega peaks tegelema. Inimene ei ole määratud olema üksi. Ühine väli ei tohiks meid keskmest välja lüüa.

Kui sinu võimed avanevad, siis teiste aura ja teised inimesed ei tohiks muutuda sulle ebameeldivaks.

Ebameeldiv ülitundlik on siis, kui sa ei tule enam toime ühisväljaga, ümbritsevate energiatega ning pole iseendaga keskmes.

See on vajalik tervendamise koht.

Päriselt tervenenud inimene teab ja tunneb, et selles ülitundlikkus seisundis, armastuses ja avatud südamega elamisel ei saa keegi sind rünnata ja sellisel juhul ei ole see sulle raske.

See, et nii paljud inimesed kogevad vaimset tasakaalutust, on märk, et kollektiivselt on toimumas väga suured muutused ja puhastused psüühilisel tasandil. Me oleme jõudmas uude ajajärku ja inimeste tõeline potentsiaal on avanemas.

Just kõige haavatavamas kohas olles, oled kõige lähemal oma tõelisele väele.

Elu teeb sind ”katki”, et sa saaksid läbi ühiskonnast õpitud kihtide murda sügavamale endasse ja astuksid oma väega kontakti, sünniksid taas päriselt iseendaks.

Kui sa tunned et ärevus, vaimne seisund ja ülitundlikkus on väljunud kontrolli alt ning segavad igapävaselt sinu elu, siis võta julgelt Maria Baydari keskusega ühendust, et alustada individuaalset teekonda oma väeni.