PSÜHHOTEHNIKU VÄLJAÕPE
Uued grupid alustavad 2025 septembris.
KESTVUS
I ja II aste
ASUKOHT
Põimõpe | Tallinnas & Zoomis
PSÜHHOTEHNIKU VÄLJAÕPE
Kursusel õpivad tulevased psühhotehnikud pakkuma emotsionaalset ja psühholoogilist praktilist abi reflektiiv-integratiivse metoodika abil.
Elame maailmas, kus ratsionaalne ja tunnetuslik teevad järjest enam koostööd – kahe maailma tugevused kohtuvad ja saavad luua uue tervikliku tasandi.
Reflektiiv-integratiivne metoodika (edaspidi RI) on täiendmeditsiini valdkonda kuuluv terviklik praktilise psühholoogia meetod, mille eesmärk on inimese enesejuhtimise oskuste parandamine, vaimse heaolu taastamine, elukvaliteedi parandamine ja enesetõhususe suurendamine läbi RI süsteemi praktiliste harjutuste ja RI psühhotehnikuga psühhokorrektiivse koostöö. RI metoodika eesmärk on inimese sisemaailma korrastamine, pakkudes emotsionaalse ja psühholoogilise heaolu saavutamiseks vajalikke praktilisi tehnikaid. RI harjutuste väljatöötamisel on tuginetud Jungi, Lazaruse, Assagioli, Bandura, Leary, Batsoni jt teadlaste teooriatele ja uurimustöödele.
RI metoodika on ülesehitatud praktilistele, lihtsatele, kuid väga toimivatele võtetele, kus abivajaja saab väljakutsete keskel enda sisemaailma keerukused lahti harutada. Mis kõige tähtsam – RI metoodika on PRAKTILINE töö iseendaga. Loogiliselt järjestatud, kuid personaalselt kohandatud praktilised harjutused loovad selguse ja enesekindluse, mille tulemusena leiab inimene lahendused, vastused, ja võimekuse muutuseid rakendada ise. Reflektiiv-integratiivne meetod toimib põhimõttel selguse loomine = lahendused. RI on ainulaadne psühhokorrektsiooni metoodika , mis on sündinud pikaajalist praktilist kogemust ja teadust ühendava töö tulemusena. Metoodikat eristab justnimelt selle praktilisus ja selgelt rakendatavad võtted.
I ja II kursuse astme läbitavad moodulid
-
Sissejuhatus reflektiiv-integratiivsesse psühhotehnoloogiasse
-
RI enesepraktikad
-
Üld- ja praktilise psühholoogia alused
-
Coachingu meetod psüshhotehnoloogiana
-
Kriisiseisundid ja toetavad sekkumisviisid
-
Reflektiiv-integratiivse metoodika põhiprintsiibid
-
Psüühika põhifunktsioonid, traumatöö, isiksuse põhialused
-
Sissejuhatus varjutöösse
-
Praktika
-
RI metoodika süvatreening
-
Neurolingvistiline programmeerimine RI metoodikas
-
Anatoomia ja füsioloogia
-
Psühhosüntees RI metoodikas
-
Varjutöö süvatreening
-
Psühhopatoloogia
-
Arengupsühholoogia & RI metoodika
-
Sotsiaalpsühholoogia & RI metoodika
-
Kliendisuhete alused ja tööeetika
-
Praktika & Supervisioon
Integratiivsete Psühhotehnoloogiate Kool – on täiskasvanute täienduskoolitusasutus, mis koolitab professionaalseid vaimse heaolu psühhotehnikuid. Kool keskendub Reflektiiv-integratiivse metoodika õpetamisele, pakub süvapõhiseid koolitusprogramme ja integratiivsete psühhotehonloogiate täiendkoolitusi inimestele, kes tunnevad sisemist kutset juhendada teisi enesearengu, tervenemise ja elukvaliteedi parandamise teel.
Lisaks ühendab õpilasi aktiivne kogukond, mis organiseerib regulaarselt ainult õpilastele suunatud täiendkoolitusi, supervisioone ning inspireerivaid suve- ja talvepäevi. Kogukond on pakub õpilastele tuge, tööalast enesetäiendusvõimalusi ja erialast tuge. Ühiselt töötatakse RI metoodika edasiarendamise ja ühiskondliku panuse andmise nimel.
Baydari polüteraapia koolituskava, sisu ja õpilastele teadmiste edasiandmise metoodikad on Maria Baydar välja töötanud koostöös kliinilise psühholoog Ebe Põdraga, kellel on 40 aastat psühholoogi töökogemust. Samuti on kaasa aidanud ka Raido Rõivas, kes on pikaaegne rakenduspsühholoogia praktik (10 aastat), õppinud täiskasvanute koolitajaks, coachiks ja läbinud koolitused ka NLP Instituudis aastast 2011 (omab rahusvahelist praktilise psühholoogia koolitaja sertifikaati).
Reflektiiv-integratiivse metoodika õppekava ühendab online-õppe praktilise ja kogemuslikuõppega, kuna psühhotehniku eriala eeldab tugvat kogemuslikku baasi enne inimestega tööle asumist. Teoorialoenguid on võimalik läbida online õppeplatvormi kaudu ning praktilised tunnid toimuvad kohapeal Tallinnas või Tartus.
Õpilaste tagasiside
Omanda psühhotehniku kutse
