Skip to main content

Tänapäeva kiirelt muutuv maailm omab tugevat mõju inimese psüühikale. Samamoodi nagu muutub ja areneb maailm, muutub ka inimeste olemus, taju, väärtused, psühholoogia ja psüühika. Vaimne heaolu on õnneliku inimese vundament. Ilma sisemise selguse ja sisemise korrata on inimene kaos ja kogeb elu tumedates toonides. Muutuvas maailmas peavad kohanema paratamatult ka vaimse tervise hoidmise meetodid. Pikad vestlused ja aastate pikkune eneseanalüüs ei ole kõigile sobivad vaimse heaolu taastamise meetodid, kuigi on äärmiselt tõhusad profülaktilisel eesmärgil, uusi seoseid ja taipamisi toovad. Pigem otsib inimene oma elus praktilist teraapiakogemust, midagi koheselt rakendatavat, mis tooks ka nähtavaid tulemusi ning õpetaks teda oma elu edukalt ja õnnelikult juhtima. Kui inimene tuleb teraapiasse, soovides vaid vestelda, pole ta ilmselt valmis oma kannatuste lahendamiseks midagi ette võtma. Küll, aga saab sellises olukorras inimesele pakkuda võimalust enda sisemaailma uurida ja mõista end paremini läbi peegelduste, kuniks ta on valmis reaalseid samme ette võtma oma olukorra lahendamiseks. Sellisel puhul on vestlus parim ravim, mida ka polüterapeudid toetuseks pakuvad. Elame maailmas, kus vaimne ja materiaalne teevad järjest enam koostööd – kahe maailma tugevused kohtuvad ja saavad luua uue tervikliku tasandi. Polüteraapias on vaimne ja hingeline ning praktiline ja materiaalne tugevalt ühendatud, loomaks kestvaid muutuseid teraapiast abiotsijale.

Polüteraapia meetod on ülesehitatud vaimse väärtuse ja sügavuse säilides praktilistele, lihtsatele, kuid väga toimivatele võtetele, kus abivajaja saab ükskõik milliste vaimsete või eluliste väljakutsete keskel enda sisemaailma keerukused lahti harutada. Mis kõige tähtsam – polüteraapia on PRAKTILINE töö iseendaga. Loogiliselt järjestatud, kuid personaalselt kohandatud praktilised harjutused loovad selguse ja enesekindluse, mille tulemusena leiab inimene lahendused ja vastused täiesti ise. Polüteraapia toimib põhimõttel selguse loomine = lahendused Polüteraapia on ainulaadne teraapiameetod, mis on sündinud pikaajalist praktilist teraapiatöö kogemust ja teadust ühendava töö tulemusena. Teraapiameetodit eristab justnimelt selle praktilisus ja selgelt rakendatavad võtted, mille toimivus tugineb teadmistele bioloogiast, psühholoogiast, füüsikast, spirituaalsusest ja inimeseõpetusest.

Milline näeb välja polüteraapia protsess? Esimesel seansil tutvub terapeut abiotsija seisundiga, uurib tema väljakutsete ja teraapia eesmärkide kohta. Koos uuritakse sügavamaid mustreid ja alateadlikke programme, takistusi ja ressursse ning seatakse uued tervislikud eesmärgid. Iga seansi lõpuks annab terapeut kliendile vastavalt tema probleemile ja teraapia eesmärgile kohandatud polüteraapia spetsiifilised enesejuhtimise ja eneseteraapia harjutused, mida teha nädala või kahe nädala vältel kuni järgmise teraapiaseansini. Polüteraapia kõige tähtsam osa on kliendil endal. Et võtta vastutus oma vaimse tervise, heaolu ja elu juhtimise eest, tuleb tal täita teraapias kavandatud harjutusi ja vahe-eesmärke, mis toovad hämmastavalt kiire tulemuse. Terapeut toetab ja juhendab enesetervendamise teekonnal ning läbi peegelduste aitab lahti mõtestada hingehaavu, sügavamaid teadvustamata mustreid ning ka inimeses peituvat potentsiaali.

Milliste teemadega võib leida abi polüteraapiast?

– Ärevushäired, paanikahäired

– Depressiooni erinevad vormid

– Läbipõlemine, pikalt kestnud stressi seisund

– Enesearmastus

– Eneseväärtustamine

– Suhete tervendamine nii teiste kui iseendaga

– Sisemise potentsiaali leidmine

– Lapsepõlve mustrite ja traumade tervendamine

– Elujõu ja energia taastamine

– Vaimne tasakaalutus, emotsionaalne ebastabiilsus

– Elurõõmu ja elutahte taastamine

– Oma tee leidmine

– Leina protsessid

– Sõltuvused

– Hirmud

– Soov õppida ennast ja oma elu maksimaalselt edukalt juhtima

– Soov saavutada kindel eesmärk ja võiestada oma sisemaailma ressursse

Polüteraapia toetab igasugust enesega töö protsessi ega vastandu ühegi teise teraapia või psühholoogilise abi teenusega.

Kui tunned, et vajad personaalset tuge oma kogemuses, on Maria Baydar ning tema koolitatud terapeudid polüteraapia ainulaadsete meetoditega sinu jaoks olemas! Broneeri aeg vastuvõtule siin: https://mariabaydar.com/kontakt/

Polüteraapia looja

Maria Baydar on terapeut, koolitaja, kirjanik, vaimse heaolu strateeg ja praktik ning coach, kellel on inimestega töös 11 aastat praktilist kogemust. Ta on asutanud Eesti Teadlike terapeutide kooli, Teadvusteraapia keskuse ning loonud ainulaadse ja universaalse teraapiameetodi – polüteraapia. Ta on juhendanud tuhandeid inimesi Eestis ja välismaal, aidates neil avada neis peituv tõeline potentsiaal, elamise kirg ja teadlikkus.

Maria polüteraapiast: ”Olen välja arendanud praktilise psühholoogia teraapiaseansid, mille käigus juhendan inimest olema enda kõige parem terapeut. Seansil õpetan kliendile aastate jooksul väljatöötatud psühholoogilise enesejuhtimise tööriistu, praktikaid ja harjutusi, disainin abivajaja murele vastavalt tegevuskava, mida ta saab kasutada läbi elus ükskõik millise väljakutse keskel. Minu kliendid saavutavad läbimurdeid ja kestva edu hämmastava kiirusega. Nende poolt on vaja vaid pühendumist iseendale.