Skip to main content

Teadlikkuse ja selguse loomise psühholoogia

Tänapäeva kiirelt muutuv maailm omab tugevat mõju inimese psüühikale. Samamoodi nagu muutub ja areneb maailm, muutub ka inimeste olemus, taju, väärtused, psühholoogia ja psüühika. Vaimne heaolu on õnneliku inimese vundament. Ilma sisemise selguse ja sisemise korrata on inimene kaos ja kogeb elu tumedates toonides.

Muutuvas maailmas peavad kohanema paratamatult ka vaimse tervise hoidmise meetodid. Pikad vestlused ja aastate pikkune eneseanalüüs ei ole kõigile sobivad vaimse heaolu taastamise meetodid, kuigi on äärmiselt tõhusad profülaktilisel eesmärgil, et avastada järjepidevalt uusi seoseid ja hoida psüühilist paindlikkust elu suhtes.
Inimene, kes on tõsises hädas ja on lootust kaotamas soovib enamasti praktilisi lahendusi, midagi koheselt rakendatavat, mis tooks ka nähtavaid tulemusi ning õpetaks teda oma elu edukalt ja õnnelikult juhtima. Kui inimene tuleb teraapiasse, soovides vaid vestelda, pole ta ilmselt valmis oma kannatuste lahendamiseks midagi praktilist ette võtma (Milles pole midagi halba). Küll, aga saab sellises olukorras inimesele pakkuda võimalust enda sisemaailma uurida ja mõista end paremini läbi peegelduste, kuniks ta on valmis reaalseid samme ette võtma oma olukorra lahendamiseks. Sellisel puhul on vestlus parim ravim, mida ka Baydari polüterapeudid on kompetentsed pakkuma.

Elame maailmas, kus ratsionaalne ja tunnetuslik teevad järjest enam koostööd – kahe maailma tugevused kohtuvad ja saavad luua uue tervikliku tasandi. Baydari Polüteraapia on ainulaadne praktika maailmas, mis annab abivajajale võimaluse õppida selgeks praktilised meetodid, et end ise aidata. Baydari Polüteraapias on vaimne ja hingeline ning praktiline ja ratsionaalne tugevalt tasakaalustatud, loomaks kestvaid muutuseid abiotsijale.

Baydari Polüteraapia meetod on ülesehitatud tunnetuslike väärtuste säilides praktilistele, lihtsatele, kuid väga toimivatele võtetele, kus abivajaja saab vaimsete, psühholoogiliste, emotsionaalsete või eluliste väljakutsete keskel enda sisemaailma keerukused lahti harutada. Mis kõige tähtsam – Baydari polüteraapia on PRAKTILINE töö iseendaga.

Loogiliselt järjestatud, kuid personaalselt kohandatud praktilised harjutused loovad selguse ja enesekindluse, mille tulemusena leiab inimene lahendused ja vastused täiesti ise. Baydari Polüteraapia toimib põhimõttel selguse loomine = lahendused. Baydari Polüteraapia on ainulaadne teraapiameetod, mis on sündinud pikaajalist praktilist teraapiatöö kogemust ja teadust ühendava töö tulemusena. Meetodit eristab justnimelt selle praktilisus ja selgelt rakendatavad võtted, mille toimivus tugineb teadmistele bioloogiast, psühholoogiast, füüsikast, inimeseõpetusest, hingeteadustest, coachingust ja praktilisest psühholoogiast. Baydari polüteraapia sisu ja metoodikad on Maria Baydar välja töötanud koostöös kliinilise psühholoog Ebe Põdraga, kellel on 40 aastat psühholoogi töökogemust. Samuti on kaasa aidanud ka Raido Rõivas, kes on pikaaegne rakenduspsühholoogia praktik (10 aastat), õppinud täiskasvanute koolitajaks, coachiks ja läbinud koolitused ka NLP Instituudis aastast 2011 (omab rahusvahelist praktilise psühholoogia koolitaja sertifikaati).

 

Milline näeb välja polüteraapia protsess? Esimesel vastuvõtul tutvub Baydari polüteraapia praktik abiotsija seisundiga, uurib tema väljakutsete ja teraapilise koostöö eesmärkide kohta. Koos uuritakse sügavamaid mustreid ja psüühika programme, sisemisi takistusi ja ressursse ning seatakse uued toetavad eesmärgid. Iga vastuvõtu lõpuks annab terapeut kliendile vastavalt tema probleemile ja seatud eesmärgile kohandatud Baydari polüteraapia spetsiifilised enesejuhtimise ja eneseteraapia harjutused, mida teha nädala või kahe nädala vältel kuni järgmise kohtumiseni. Baydari polüteraapia kõige tähtsam roll on kliendil endal. Et võtta vastutus oma vaimse tervise, heaolu ja elu juhtimise eest, tuleb tal täita teraapias kavandatud harjutusi ja vahe-eesmärke, mis toovad hämmastava tulemuse. Baydari polüteraapia praktik toetab ja juhendab enesetervendamise teekonnal ning läbi peegelduste aitab lahti mõtestada hingehaavu, sügavamaid teadvustamata mustreid ja seoseid ning ka inimeses peituvat potentsiaali.

 

Milliste teemadega võib leida abi polüteraapiast?

 

– Ärevushäired, paanikahood

– Depressiooni erinevad vormid

– Läbipõlemine, pikalt kestnud stress ja pinge

– Enesearmastus

– Eneseväärtustamine

– Suhete tervendamine nii teiste kui iseendaga

– Sisemise potentsiaali leidmine

– Lapsepõlve traumadest tekkinud emotsionaalsete takistuste eemaldamine

– Elujõu ja motivatsiooni taastamine

– Vaimne tasakaalutus, emotsionaalne ebastabiilsus

– Elurõõmu ja elutahte taastamine

– Oma tee leidmine

– Lein

– Sõltuvused

– Hirmud

– Soov õppida ennast ja oma elu maksimaalselt edukalt juhtima

– Soov saavutada kindel eesmärk, leida ja võimestada oma sisemaailma ressursse

 

Baydari Polüteraapia toetab igasugust enesega töö protsessi ega vastandu ühegi teise teraapia või psühholoogilise abi teenusega.

Kui tunned, et vajad personaalset tuge oma kogemuses, on Maria Baydar ning tema koolitatud polüteraapia praktikud sinu jaoks olemas! Broneeri aeg vastuvõtule siin: https://mariabaydar.com/kontakt/

 

Baydari Polüteraapia looja

Maria Baydar on koolitaja, kirjanik, vaimse heaolu strateeg ja praktik ning coach, kellel on inimestega töös 7 aastat praktilist kogemust. Ta on asutanud Baydari polüteraapia kooli, Enesearengukeskuse ning loonud ainulaadse ja universaalse eneseabimeetodi – Baydari polüteraapia. Ta on juhendanud tuhandeid inimesi Eestis ja välismaal, aidates neil avada neis peituv tõeline potentsiaal, elamise kirg ja teadlikkus. Maria Baydari on õppinud Duncan Coppocki ja Ivar Lukki käeall coachingut, töötanud ja õppinud kriisiabis, õppinud praktilist psühholoogiat ning pühendunud Baydari polüteraapia arendamise ja edasiandmisele kindlasti rohkem kui 5000 h. Maria on töötanud nii eraisikute kui ka ettevõtetega ja omab praktilist kogemust üle 7 aasta.

 

Maria polüteraapiast: ”Olen välja arendanud praktilise psühholoogia teraapiaseansid, mille käigus juhendan inimest olema enda kõige parem terapeut. Seansil õpetan kliendile aastate jooksul väljatöötatud psühholoogilise enesejuhtimise tööriistu, praktikaid ja harjutusi, disainin abivajaja murele vastavalt tegevuskava, mida ta saab kasutada läbi elus ükskõik millise väljakutse keskel. Minu kliendid saavutavad läbimurdeid ja kestva edu hämmastava kiirusega. Nende poolt on vaja vaid pühendumist iseendale.