Skip to main content

Ülemõtlemine on fenomen, millega paljud meist on elu jooksul kokku puutunud. Ülemõtlemine on seisund, mil veedad liiga palju aega ja energiat asjade ja olukordade liigsele analüüsimisele, kahtlemisele ja mõtisklemisele. Kuigi mõõdukas eneseanalüüs võib olla kasulik ja vajalik, võib ülemõtlemine viia negatiivsete mõjude tekkimiseni nii vaimses kui ka emotsionaalses tervises. Paljud minu kliendid on tänasel hetkel minu juurde pöördunud just sooviga vabaneda üleanalüüsimisest ja ülemõtlemisest, mis kõik eluvaldkonnad peapeale pöörab ega lase õhtuti rahulikult uinuda.

Ülemõtlemise all kannatavad inimesed kipuvad keskenduma minevikule ja tulevikule, unustades elamise praeguses hetkes. Nad muretsevad pidevalt võimalike tulevikusündmuste pärast ning analüüsivad minevikus tehtud valikuid ja otsuseid. Selle tulemusena võib elu muutuda stressirohkeks ja ärevust tekitavaks, sest inimene kaotab võime keskenduda olevikule, kogeda elu ilu ja tõelist kohaolu.

Ülemõtlemine võib ilmneda ka liigse enesehindamisena, enesekriitikana. Inimesed võrdlevad end teistega, otsides pidevalt tõestust oma väärtuslikkuse kohta. See võib viia enesehinnangu languseni ja täieliku enesekindluse kadumiseni. Tihti ei suudeta näha oma saavutusi ja positiivseid omadusi ning keskendutakse ainult vigadele ja puudustele.
Kas sa teadsid, et ülemõtlemine ongi sinu isiksuse omadus, millest otseselt pole võimalik lahti saada. Tegelikult lõpuks on, kuid see võtab aega. Seni on sul võimalik ülemõtlemine panna hoopis enda kasuks tööle! Kui sa suudad end mõelda üle negatiivses suunas, siis suudad sa panna end üle mõtlema ka endale kasulikus ja väärtuslikus suunas. Kuidas seda teha? Tule, ma õpetan! Ülemõtlemisest võib saada sinu top1 tööriist!

Ülemõtlemise tsüklist väljumiseks võib olla kasulik rakendada mitmeid meetodeid, nt märkamine, millal ülemõtlemine tekib, harjutada hetkes elamise kunsti või jagada oma mõtteid usaldusväärsete inimestega, aga mis veel OLULISEM – leida tegevus, mis laseb meelel puhata ja lõdvestuda ning mõtete virr-varril peatuda. ASENDAMATU tööriist vaimse tasakaalu ja sisemise rahu saavutamiseks on samuti ainulaadsed polüteraapia meetodid.

Olen oma kodulehele ülesse pannud mitmeid meelerännakuid, mis aitavad sul tagasi keskmesse jõuda ja sisemist tasakaalu luua. Rännakute ajal meel puhkab ja keha lõdvestub. See on suurepärane viis mõtete peatamiseks või nende lahtisidumiseks.

Minu klientide LEMMIK on olnud ka raamatu ”Enesekasutusjuhend” täitmine – seal on rikkalikult praktikaid, mis aitavad enda sisemaailma juhtida, elu korrastada, luua rahu enda sees ja väljas ja vabaneda lõplikult ülemõtlemisest!