Skip to main content

Tänapäeva intensiivses ja muutuvas maailmas on lausa elutähtis pöörata tähelepanu oma vaimsele heaolule, tehes endaga teadvustatud sisemist tööd, et püsida tasakaalus, saavutada oma eesmärke ning olla õnnelik.

Teadlike inimeste ja eneseotsingul olnute arv aina kasvab ning see on lihtsalt suurepärane, kuna see aitab kaasa kollektiivsele ja ühiskondlikule tervenemisele.

Täna tahan jagada teile 13 üliefektiivset enesetervendamise tööriista, mille iga teelolija peaks kindlasti enda sees läbitöötama. Ei piisa, kui me vaid püüame märgata, analüüsida omas mõtteis erinevaid olukordi ja mineviku situatsioone. See võib sageli lõppeda vaid ülemõtlemise ja ummikseisuga. Miks? Sest aju on nii üles ehitatud, et ta juhib meid alati tagasi turvalistele radadele, mida minevikus oleme tundma õppinud. Need samad turvalised rajad aga ei vii meid oma unistuste elu ja seisundini. Seepärast on vaja muutusi, TEADLIKKU LÄHENEMIST, konkreetsust, distsipliini – et meie hing saaks olla vaba, et aju ja ego ei lämmataks ega piiraks hingelist arengut ja tõelist väge. Palun tee kõiki mainitud harjutusi kirjalikult, justnimelt selleks, et anda oma ajule uus sisend ja luua selgus. Artiklis toodud harjutused toimivad suurepäraselt ka ärevushäirete kontrolli alla saamiseks.

Alustame!

1. Mineviku analüüs

Kirjuta ümber oma mineviku valusad kogemused, hea on kui õiges järjekorras. Seda võib ka arvutis teha. Kes on eriti hoolas, kirjutab kogu oma eelneva elu ümber positiivses võtmes. Kirjutamise ajal tunneta, kuidas puhastad ära oma mineviku kanali ning valgustad särava energiaga kanali heledaks ning need energiad enam sinusse ei puutu. Tee seda tänutundega, sest kogu sinu mineviku pagas on sulle saadetud õnnistus, kingitus, et võiksid kasvada, areneda, saada tugevaks ning hiljem jagada teistele endast kiirgavat valgust, mille oled endas avanud. Suhtumine peab muutuma! Enne mineviku ümberkirjutamist, võid selle kõigepealt lihtsalt lahti kirjutada, nii nagu oli. Analüüsi seda. Miks sa oled just selline nagu sa oled? Millised sündmused sind selliseks muutsid ja kes sa olid enne seda? Milline väärtus on sinu osaks saanud tänu nendele valusatele kogemustele. Sa ei saa endale valetada, et neid pole olnud aga sa saad panna need kogemused enda kasuks tööle!

Mineviku analüüsi lõppu kirjuta aga visioon uuest minast. See tähendab: Milliseks naiseks/meheks sa tahad kasvada läbi nende kõikide sündmuste? Kes sa olla tahad? Kes sa PÄRISELT oled? Põhjalikult – milline ema/isa sa olla tahad, milline partner sa olla taha, kuidas sa suhtud endasse ja teistesse, millised on sinu tõekspidamised ja väärtused jne. Pane kirja kõik mis on sulle oluline – kogu isiksuse visioon, sinu uus identiteet.

2. Emotsioonide jälgimine

Hakka jälgima oma emotsioone. Võta endale vaimse arengu päevik, kuhu märgid üles oma unenägusid, tundeid, emotsioone, õppetunde jms. Jaota lehekülg seitsmeks lahtriks ja igapäev pidevalt märgi üles oma tundeid, emotsioone, mõtteid, ärritajaid jne. Analüüsi, kust need ärritajad ja valusad emotsioonid tekivad ja mille peale sa nii reageerid. Nädala lõpus tee kokkuvõte kõigest, mis sinu sees nädala jooksul toimus. Niiviisi tuleks end jälgida minimaalselt kolm nädalat, isegi siis, kui igav hakkab. Lõpuks märkad, et selline üles märkimine muutub teraapiliseks ning hakkab neid raskeid emotsioone lahustama ja vabastama. Isegi kui tulevad samad emotsioonid pidevalt üles, jätka üles märkimist. See on väga aktiivne töö iseendaga, mille tulemusena saad aru, mis sinu alateadvuses tegelikult toimub. Selle põhjal on palju kergem alustada puhastamist, lahustamist ja ümberprogrammeerimist, kuna on tekkinud selgus ja teadlikkus.

3. Tänulikkus I

Kirjuta 20 asja, mille eest sa oled oma kogu elus tänulik. Võid selleks kasutada samuti oma vaimse arengu päevikut

4. Tänulikkus II

Igapäev kirjuta 10 asja, mille eest oled tänulik või mis oli positiivne. Tundub leierdatud ja igav, aga tee ära! See programmeerib sinu aju teistmoodi mõtlema ning manifesteerima vaid positiivseid kogemusi. Kui oled täiesti tasakaalus, rahul iseenda ja oma eluga, siis võid selle ülesande vahele jätta! Tänulikkuse harjutused on olulised, sest need programmeerivad su aju ümber märkama ja fokusseerima teistele asjadele elus. See ümberprogrammeerimine on äärmiselt oluline!

5. Peegliharjutus

Nüüd kõige tõhusam ja minu lemmik harjutus. See on aidanud tuhandeid inimesi välja väga rasketest vaimsetest seisunditest ja aidanud neil taastada tugev side iseendaga. Kui pühendud, on sellel harjutusel imelised viljad! Sa võid seda harjutust teha väga loominguliselt – küünaldega ja ilma, igas hetkes, igate moodi. Valesti pole võimalik teha. Ainuke reegel on see, et peegli eest enne ei lahku, kui sul on kõrgendatud ja parem seisund. Tee suure peegli ette, kust näed iseennast üleni, valgetest küünaldest ring. Selleks sobivad hästi ka teeküünlad ja pole oluline palju küünlaid ringis on. Istu ringi keskele, peegli ette, üleni alasti. Ja lihtsalt vaata ennast, vaata endale silma, räägi iseendaga KÕVA HÄÄLEGA. Ära jää lihtsalt mõttesse, sest siis peatub teadvustamine ja teadlik kontakt.

Räägi enda tunnetest, oma kogemustest, oma mõtetest. Tavalisteks reaktsioonideks on nutmine, enesehaletsus, ebakindlus jne. Luba endal kõike väljendada. Ole iseendaga ja ära reeda end. Kui lased kõik need tunded välja, siis saabub sinuni peegli ees teadmine ja tunnetus, kui oluline ja tähtis sa iseenda jaoks tegelikult oled! Sel hetkel toimub iseenda jõu tagasi võtmine! See on äärmiselt oluline harjutus, sest selle läbi taastub ühendus sinu hingega ja kõrgemate jõududega. Ära takista ennast mitte kuidagi, lase kõik emotsioonid, tunded ja mõtted välja. Lihtsalt ole ja suhtle iseendaga. Seda oleks tarvilik teha esialgu 2-3 korda nädalas, kui tunned, et kontakt endaga on eriti habras. Sellisel juhul toimub aktiivne puhastumine ja sideme taasloomine.

Hiljem kasuta seda harjutust vajadusepõhiselt, kui elus tuleb mõni väljakutse.

6. Korrasta oma elu

Pane kirja, mis peab sinu elus muutuma. Kirjuta üles ka kõige väiksemad muudatused, mis tuleb sisse viia, et sa elaksid ikka tõeliselt ENDA ELU ja ei teeniks oma jõuga teisi inimesi.

Jälgi, et kõik sinu tegevused resoneeruksid sinu sisemise tõega. Kas soovid rohkem sporti teha, oma toitumist kontrolli alla saada või vahetada välja sõpradele meeldiv hobi hoopis endale meeldiva hobi vastu? Olgu selleks ükskõik mis. Kasvõi rohkem puhke aega iseendale, lemmik raamatute lugemine või hoopis uutest kursustest osa võtmine. Luba seda endale! Ela tõeliselt iseenda elu!

Seda võib olla esialgu raske teha, kui oled end keerutanud juba teisi teenivasse mustrisse. Aga alusta väikeste sammudega ja liigu järjest suuremateni, et lõpuks oma elu juhtimine täielikult enda kätte võtta. Ole sõnastuses konkreetne ja täpne – mida, millal ja kuidas sa muudatusi sisse viid.

Kirjuta üles oma edasised eesmärgid, unistused, plaanid. MÕTLE SUURELT! Lase end vabaks, usu endasse, usalda ennast. Ära unusta lisada eesmärgina, et soovid jõuda täieliku sisemise tasakaalu ja rahuni, et võiksid pääseda kõrgemate võimete ja teadmiste ligi. Eesmärkide hulgas võiks olla veel ka täieliku sisemise enesekindluse neutraalsuse ja pehmuse saavutamine. Pane sinna kirja kõik eesmärgid, tegevused, unistused, mis on vajalik sinu vaimseks arenguks ning mis annaks sulle juurde sisemist jõudu. Seejärel tugevda oma usku, vabasta kahtlused ja vaata neid eesmärke sellise pilguga, et liikumine ja protsess nende suunas on juba alanud. Küsi endalt, mida sa saaksid teha alates nüüdsest, et nende poole liikuda. Ära pingesta ja piitsuta end. Naudi seda liikumist ja tee seda rõõmuga! Tähtis ei ole tulemus, vaid see, millise graatsiaga sa selle tulemuseni jõuad! See näitab sinu valmisolekut soovi või eesmärgi täitumiseks.

Ära punnita ja võitle enam! Kui mingid situatsioonid sinu ellu tulid, siis järelikult pead sa nendest õppima ning see on vajalik sinu edasiseks kõrgemaks arenguks! Tänu sellele saad sa tugevaks ja tõused kõrgemale! Igakord, kui tuleb raske emotsioon või tunned end jõuetuna, korruta endale uut suhtumist ja asenda vana, hädine olemine sõdalase raugematu ja laitmatu võitlusvaimuga!

7. Kuidas ja kui palju sa lased end teistel inimestel juhtida?

Tänapäeva ühiskond on ülesehitatud orjastavale mõttelaadile ning selle süvendamisele, teenimis- ja allutamissüsteemidele. Seetõttu on alluvuslikud ja ohvrimeelsed tunded väga kerged tulema, ilma et inimene ise neid märkaks, sest nii on ju normaalne elada ja käituda! Siis hakkab inimene armastust, tunnustust, tähelepanu, heakskiitu, ja oma isiklikku väärtust välja teenima teiste inimeste egolisi soove täites, ehk teisisõnu – oma elujõudu mõtlematult jagades. Selliseid inimesi on väga kerge teistel juhtida. Nii võid oma tõelise olemuse, isiklikud südamesoovid ja eesmärgid täiesti unustada.

Paljud inimesed tunnevad, et kui nad annavad endast kõik, et teistele meeldida, siis koheldakse neid paremini ning ta tunneb ennast seeläbi väärtuslikumana. Sellise käitumisega tõmbab inimene end aina rohkem sügavamale sohu ning muutub järjest õnnetumaks ja tühjemaks, sest ta lihtsalt jagab oma jõu teistele ära ja unustab aina enam oma tõelise olemuse ja jõu.

Jälgi, et sa ei laseks end juhtida teiste inimeste soovidel, unistustel, eesmärkidel ja emotsioonidel. Ole iseenda elu juht! Teeni vaid iseennast, loo enda jaoks ning seejärel jaga teistega!

8. Palju sa lähed igapäevaselt iseenda vastu?

Iseenda vastu minek tähendab jällegi teiste teenimist, enda isiksuse maha salgamist ning tunnustuse ja tähelepanu välja teenimist. Siia lisandub veel ka oma keha kohtlemine – sinu igapäevane toiduvalik, sportimine, puhkus jms. Jälgi, et sinu suhtumine enda eesmärkidesse, isiksusse ja välimusse oleks täis austust, kindlameelsust, usku, armastust, pehmus ja konkreetsust. Kui sa tahad midagi oma ellu luua, siis selleks ei ole sul vaja teiste inimeste tuge või heakskiitu. Hakka kirjalikult teadlikult märkama neid hetki, mil sa lähed endaga konflikti. Kui teadvustad, siis saad ka muuta.

9. Kui palju sa iseennast eitad?

Kui tihti sa kasutad oma kõnes neid väljendeid: ei saa, ei ole, ei oska, mis mina… Sellised väljendid tekitavad kehas tunde, et sa ei usu endasse, kahtled pidevalt ning oled ebakindel. Eneseeitus tekitab iseenda vastu minemist. Sellega annad oma kehale signaali, et sa ei aktsepteeri iseennast, surud end maha ning end eitades paned kinni oma sisemise jõu ja loovuse. Tulemusena hakkab välismaailm peegeldama sulle sinu sisemist eitust ning saadab vastu ainult negatiivseid signaale – ütleb kõigele ei, mida sa üritad läbi viia või ette võtta. See tähendab, et on aeg vaadata üle suhtumine iseendasse!

10. Sinu sisemine dialoog

Sisemine dialoog on see, mis loob meie reaalsust. Sageli laseme märkamatult end juhtida seal peituvatest negatiivsetest uskumustest. Seetõttu on oluline jälgida, kas meie sisedealoogis on rohkem positiivse või negatiivse tooniga emotsioone. Lõppeesmärk on jõuda täieliku neutraalsuseni oma sisedialoogis. Sellisel viisil lood oma elus tasakaalu ja harmooniat. Kui inimene hüpleb pidevalt positiivsete ja negatiivsete emotsioonide ja hinnangute vahel, siis on tal väga keeruline leida hingerahu, õnnetunnet ja rahulolu oma igapäeva tegemistes ja suhetes. Igale positiivsele tõusule järgneb alati negatiivne langus. Seetõttu jälgi, et need tõusud ja langused oleksid väga neutraliteedi lähedal, niiviisi pehmendad oma kõikumisi ning suudad hoida tasakaalu.

11. Kui palju teadvustad iseennast oma elukaardil?

On oluline aeg-ajalt teadvustada, mida oled kogenud ja milliseks on see sind vorminud. Kuhu oled jõudnud, kuhu suunas oled liikumas ning mida soovid saavutada. Läbi selle leiad paremini üles oma kitsaskohad ning tead, millega tööd teha, et luua paremat elukvaliteeti enda ning oma lähedaste jaoks. Kõige parem viis neid punkte läbi töötada on taas kirjutamine või peegli ees kõvahäälega arutlemine!

12. Kes ma tegelikult olen?

Seda küsimust soovitan küsida peegli ees, endale silma vaadates. Vastus ei tule sõnades, vaid tundes. Küsi ning jää siis enda sees vaikseks, rahulikuks. Tunneta vastust oma sees. Tunneta, kes sa tõeliselt oled!

Kui soovid, võid selle hiljem enda jaoks ka sõnastada, kuid tegelikult oleme me kõik midagi nii hoomamatut, et sõnadesse surumine võtab ära selle erilisuse ja väe.

Pole hullu, kui sa ei suuda kohe selle tundega ühilduda. Anna endale aega ja ära anna alla. Me oleme olnud nii pikalt alla surutud ja hirmu täis, et tõeliselt tugev teadmine ja tunne iseenda olemusest ei saagi kohe rõõmsalt meist välja karata.

Selle küsimuse mõte on selles, et kes ma tegelikult olen ilma kõikide nende inimeste, hinnangute, kogemuste, teadmiste, rollide ja definitsioonideta?

Need punktid abistavad sind, et saaksid endast selge pildi selle osas, milliseks inimeseks oled läbi elu kasvanud. Kuid see ei olegi tegelikult peamine. Kõige olulisem küsimus, mida terve elu tuleb endalt küsida on järgmine: Milliseks inimeseks ma tahan kasvada? Sa ei pea ega saagi end otsida, sest sa oled juba iseendaga. Ennast saab vaid tunnetada ning siis teha otsus edasiseks kasvamiseks.

13. Energeetiline sidemete vabastamine ja puhastamine.

energeetilisteks puhastumise viisideks on kõige tõhusam sidemete vabastamise harjutus. Leiad selle harjutuse, ja veel palju väga tõhusaid puhasthumise meetodeid, järgnevast artiklist: https://www.teadvusteraapia.ee/single-post/2018/01/29/Maagilised-energeetilised-puhastumise-viisid?fbclid=IwAR3JuFiS7cp48v7Dg65mbFV7O6EWPsLHmCi0TWiU3j6hByedHyKjPZO3aI4

Elu pole pidev iseenda otsimine vaid hoopis eneseloomine. Milliseks inimeseks ma tahan kasvada?

Kui vajad abi ükskõik millise etapiga, soovid minna sügavamale ja disainida endale personaalne eneseteraapia kava või vaevavad sind hoopis teised mured, siis võta julgelt ühendust!

Koos leiame sobiva lahenduse, jõu ja väe edasiliikumiseks!