Skip to main content

Mis on loomine?

Loomine on protsess, kus meie mitte materiaalne osa manifesteerub või realiseerub materiaalsesse maailma. Ehk teisiti öeldes meie soovid, unistused, eesmärgid, energia, mõtted ja tunded materialiseeruvad energeetiliselt tasandilt meie füüsilisse maailma – kogemusse.

Loomine saab olla teadlik või ebateadlik. Iga oma mõtte, sõna, otsuse, käitumise või liigutusega me loome oma reaalsust. Loomine ei lõppe kunagi. Nüüd on vaid küsimus, kuidas luua TEADLIKULT seda, mida me tõeliselt soovime.

Ebateadlik loomine võib baseeruda meie hirmudel, kahjustavatel harjumustel, piiravatel uskumustel, negatiivsetel mõtetel – me loome sellega reaalsust, mida me kogeda ei taha, täiesti teadmatult. See juhtub siis, kui inimene ei tunnista või ei ole läbi töötanud oma minevikus toimunud ja oma sisemaailma takistavaid programme.

Ebateadlik loomine võib olla ka positiivsest küljest, nt positiivsed harjumused, käitumine, uskumused – kõige sellega võid luua enda ellu ka palju meeldivat.

Teadliku loomise võtmed(mõjutajad), mille teadlik jälgimine ja kasutamine toob suure edu:
1) sõnad
2) mõtted (visualiseerimine)
3) valikud
4) otsused
5) sisekõne
5) enesehinnang
6) suhtumine endasse ja olukordadesse

Kui me suudame teadlikult juhtida neid võtmeid, siis hakkab ka toimuma teadlik loomine ehk päriselt selle loomine, mida ma oma ellu soovin.

Selleks, et luua teadlikult ja tulemuslikult kõike seda, mida me päriselt soovime, selleks on vaja lahti lasta kõikidest sisemistest ja välistest takistustest, mis ei lase meil hoida krussi kogu aeg selle suunas, mida tahame saavutada. Teadliku loomise üks oluline võti on järjepidevus, vankumatu usk ja usaldus, sisemine kindlus hoolimata välistest segajatest. Väga oluline on endalt küsida, miks ma midagi tahan (mis on minu soovi/eesmärgi ajend). Küsida endalt, kas minu soov on ajendatud hirmust, sõltuvusest, valust, puudujäägist või vastupidi – armastusest, tänulikkusest ja rahust. Tihtipeale soovid ei täitu ja elu paneb meid proovile, kui meie soov on ajendatud valest tahtest ja just seetõttu on oluline luua selgus – mida ja miks ma tahan. Mida põhjalikumalt seda endale teadvustada, seda parem.

Kui sa aga ei tea, mida sa tahad, siis tuleb avardada enda maailma/elu – tutvuda uute inimestega, õppida midagi uut, kogeda midagi sellist, mida sa kunagi varem ei ole kogenud. Tuleb olla täielikult avatud kõigele uuele elus.

Manifesteerimise efektiivsed nipid:

1. Ümbritse ennast igal pool loomise sümbolitega
Näiteks pane oma parooliks see, mida soovid luua (Sularaha500) või pane rahakoti vahele pilt, külmkapi peale pildid/kirjad, koosta/joonista unistuste, eesmärkide, soovide pilditahvel jne. Külasta neid kohti, mis meenutavad unistuse saavutamist. Ümbritse end täielikult sellega, mida soovid oma ellu luua.

2. Visualiseerimine
Visualiseerimine on nii tähtis, sest aju ei saa aru, mis on välja mõeldud või mis on päris. Läbi visualiseerimise me loome oma reaalsust. Visualiseeri, kuidas sinu tahetu on sul juba olemas. Loo seda, mida sa tahad kogeda. Korrasta oma sisemaailma. Loomine käib seestpoolt väljapoole.

3. Tänulikkus
Ole tänulik kõikide võimaluste ja kõige eest, mida elu sulle toob. See hakkab väga tugevalt juurde tooma kõik seda, mille eest sa tänulik oled. Kus on, sinna antakse juurde.

4. Taltsuta oma varju
Kõik see, millega sa ei taha tegeleda (hirmud, käitumismustrid, mõtted, viha, kurbus, kahjustavad ja piiravad uskumused). Kui sa oma varju ja ego ei taltsuta, siis see saboteerib kogu aeg ja pidevalt sinu loomist.

Meil on Iga päev VÕIMALUS valida, kuidas me midagi teeme. Võimalusi on tuhandeid. Meil on igal hetkel võimalik teha valik, mis muudab meie elu. Tuleb leida lahendusi, mitte vabandusi ja hakata tegema teadlikke valikuid ning teha asju natuke teisiti, kui varasemalt oled teinud.

Kujunda endale toetavate ja kasulike harjumuste süsteem. Säti enda ellu harjumused, mis toetavad sinu unistuste elu loomist (nt unerutiin on paigas, toitumine korras, 30min päevas iseenda jaoks jne.).